ISO 27001 Tedarikçi İlişkileri Politikası

Firmamız “İplik ve kumaş üretimi ile ithalat, ihracat, transit, gümrükleme gibi gümrük ve dış ticaret işlemlerini ve bu işlemlere ilişkin lojistik, depolama, muhasebe, finans ve bilgi işlem gibi faaliyetlerinin elektronik bilgi varlıkları ile bu varlıkları korumak amacıyla kullandığı bilişim güvenliği” alanında hizmet vermektedir. Firmamız gizlilik, bütünlük ve tüm fiziksel ve elektronik bilgi varlıklarını korumayı taahhüt etmektedir. Bilgi ve bilgi güvenliği gereksinimleri kurumsal hedeflerimiz ile aynı doğrultuda olacaktır. Firmamız yönetimi değişime açık, iyi eğitim almış, konusunda yetkin personel istihdamı sağlayacak ve sektör içerisinde rakiplerimizle rekabeti sağlayacak finansmanı sağlamak, yeterli donanım ve altyapıyı bulunduracaktır. Bu altyapı ve personel ile birlikte gerekli finansmanda sağlanacaktır.

Firmamız tedarikçilerinin firmamızda uygulanan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Şartlarına uygun olarak faaliyet göstermesini beklemekteyiz. Özellikle bilgi sistemlerimize erişim sağlayan bakım hizmetleri gerçekleştiren ya da sistemi temini sağlayan tedarikçilerin bu konulara uyumu büyük önem göstermektedir. Uyumun sağlanmaması yasal yaptırımları beraberinde getirecektir.

Tedarikçilerimizin özellikle yapılacak tedarikçi sözleşmelerine uyum sağlaması önemlidir. Bu sözleşmeler verilerini korumakla yükümlü olduğumuz müşterilerimiz ve personelimiz için ayrı bir önem taşımaktadır.